Cart-icon

Rágcsálóirtás, vagy rágcsálóriasztó?

10 emberből 9 rosszul dönt! Alapozza meg döntését mielőtt egy több 10.000 forintos hibát követne el.

egérHa gondot jelentenek a rágcsálók, de nem tudja pontosan, milyen megoldások segítenének Önnek a legjobban, feltétlenül olvasson tovább, és tanulmányozza át összehasonlító elemzésünket.

Most egyszer s mindenkorra megtudhatja, mivel érdemes Önnek belevágni a rágcsálók elleni harcba. Mikor érdemes rágcsálóirtásra költeni, és mikor ajánlott rágcsálóriasztó készülékek beszerzése.

Ami egyik helyen működik, nem biztos, hogy máshol is eredményt hoz. Van akinél működik az ultrahangos rágcsálóriasztó, van aki csak rosszat mond róla!

Minden, amit tudnia kell a rágcsálóriasztó készülékekről, és rágcsálóirtás csalétekállomásairól!

1.) Rágcsálóriasztó:

Kinek ideális megoldás, ki kerülje inkább el?!

Ki ne lenne oda az elektromos készülékekért, amik szinte önműködően megoldják problémáinkat? Elektromos illatosítók, automata kávéfőzők, automata mosógépek…stb. Egyszerűen Ön csak bedugja az elektromos aljzatba és magára hagyja, a többit egymaga csinálja.

Az ultrahangos rágcsálóriasztók is erre hivatottak! Hogy Ön minél kényelmesebben megoldhassa rágcsálókkal szembeni problémáját!

Vajon Önnél működni fog az ultrahangos rágcsálóriasztó?

A válasz most nem egy egyszerű „Igen” vagy „Nem” lesz. Ahhoz, hogy megfelelő döntést hozzon meg kell ismernie a rágcsálóriasztó készülékek működésének alapját, az ultrahangot.

Az ultrahang rendelkezik egy rossz tulajdonsággal! Ha ismeri a denevérek tájékozódását, akkor ez ismerős lesz Önnek.

Nagyon könnyen visszaverődik, sőt…

Az ultrahang nem megy át a falon! Minden a hang útjába kerülő akadály erősen csökkenti az ultrahang továbbterjedését. Az egérriasztó (vagy rágcsálóriasztó) által keltett ultrahang, olyan mint egy pocsolyába dobott kő által keletkezett koncentrikus körű hullámok. A kő nagyságától függően a hullámok erőssége eltérő lehet. Azonban, ha a hullámok elé akadályként a pocsolyába rakjuk a kezünket, a hullámok az adott szakaszban nem terjednek tovább.

A lakásában minden egyes fal egy-egy ilyen akadályt jelent az ultrahangok terjedésének. Ha pedig egy ultrahang még azelőtt visszaverődik, mielőtt a célpontot, a rágcsálót eléri, sajnos a riasztás hatástalan lesz.

Mikor, és mennyire működne Önnél az ultrahangos rágcsálóriasztó készülék?

1. Az ultrahangos rágcsálóriasztó készülékek megoldást adhatnak, ha egy, vagy csupán néhány légtérből álló területet szeretne levédeni a kellemetlen rágcsálóktól Viszont ahány légtér jellemzően annyi készülékre lesz szüksége. Hacsak nem egy konkrét légteret (pl: bejárati rész) szeretne levédeni vele..

2. Ha Ön egy egerektől, vagy patkányoktól fertőzött társasházban él, és egy adott területen, szobában, helyiségben állandóan megjelennek a rágcsálók, de a társasházban nem lesz átfogó irtás.

3. Az ultrahangos rágcsálóriasztó készülékek azonban nem fognak Önnek eredményt hozni, ha egy zsúfolt, több – jellemzően zárt – légtérből álló lakásból, raktárból, ingatlanból szeretné eltávolítani a rágcsálókat. Ezeket a területeket, csak több rágcsálóriasztó készülékek alkalmazásával lehet tünetmentesíteni.

Ha Ön hosszútávon gondolkodik, és képes nagyobb beruházást végezni, bízza magát az ultrahangos rágcsálóriasztó készülékekre…

Nagyon fontos tudnia, hogy az ultrahangos rágcsálóriasztók önmagukban nem képesek megszüntetni egy már meglévő fertőzöttséget. A legnevesebb rágcsálóriasztó készülékek gyártói is úgy tartják, hogy egy konkrét fertőzöttség esetén kiegészítő eljárásra is szükség van.

Hogy pontosan mire, arra szeretnénk most kitérni.

2. Rágcsálóirtás csalétek állomásokkal!

Ha az ultrahangos rágcsálóriasztót nem Önnek találták ki, vagy van jelen pillanatban konkrét rágcsáló a területen, felmerül a kérdés, mégis mi az ami megoldhatja az Ön problémáját?

Ez esetben feltétlenül szükség van a rágcsálóirtásra. Mi zárt szerelvényes mérgezett csalétek állomásokat ajánlunk.

Irtószeres csalétekállomások létesítésekor speciális zárt műanyag etetőtálcák kerülnek kihelyezésre. Ezekben irtószeres csalétkek vannak elhelyezve mégpedig úgy, hogy ahhoz csak a rágcsáló tudjon hozzáférni. Tehát nem kell attól tartania, hogy kedvenc háziállata fogyasztana a készítményből.

Amikor a rágcsáló azt mondja: „Ó, ezt már ismerem!”

A mechanikus rágcsálóirtó csapdákkal általában felmerül egy komoly gond! A rágcsálók sajnos könnyen kitanulják őket. Igen jól tanulnak más kárán, ellentétben az emberrel, így ha egy társuk csapdába esik valamitől, a többiek később azt meg sem környékezik.

Szerencsére a mérgezett csalétekállomások azonban esélyt sem adnak erre!

Ezek ugyanis szándékosan úgy lettek kiképezve, hogy fogyasztásuk után ne végezzenek rögtön a rágcsálókkal. Mivel a fogyasztás után 3-4 nap múlva hullnak el a példányok, a rágcsálók képtelenek leszek a csalétekállomásokat kiismerni.

A legtöbb gyorsan hatásba lépő csapda ezért is nem működik. A klasszikus egércsapdák, a ragacsos rágcsálócsapdák ideje tehát beáldozott.

Mikor érdemes rágcsálóirtást végezni riasztás helyett?

1. A rágcsálóirtás akkor nyújt Önnek optimális megoldást, ha a rágcsálókkal fertőzött ingatlan legalább 4-5 légtérből áll, és jellemzően zsúfoltak.

2. Ha az ingatlanban korábban sosem volt probléma a rágcsálókkal, és úgy érzi, hogy ez a mostani is csak eseti jellegű.

3. Ha az egerek átjárják az egész ingatlant, és rendszeresen tartózkodnak még a falban is, a rágcsálóirtás ez esetben biztosabb megoldást hoz.

4. Rágcsálóirtásra a riasztó mellett minden esetben szükség van, ha egy aktuális fertőzöttséget akar megszüntetni. Az ultrahangos rágcsálóriasztók ugyanis önmagukban nem képesen egy konkrét fertőzöttséget megszüntetni.

3. Élve befogó csapda:

A rágcsálóriasztók hatékonysága sok esetben kétségbe vonható. Ráadásul konkrét fertőzöttség esetén még a legnevesebb gyártók is azt javasolják, hogy legyen mellette valamilyen kiegészítő módszer, ami valljuk be nem túl biztató.

A mérgezett csalétkeket sokan nem szívesen alkalmazzák. Az állat ugyanis nem tudható, hogy hol fog elhullani. A másik pedig, hogy sokan aggódnak, hogy házi kedvencük megeszi az elhullott egeret. Bár ezek nem jelentenek veszélyt az állatra, megértjük, ha valaki emiatt nem szeretne mérget kitenni az otthonába.

Ez esetben ajánljuk a 3. opciót. Az élve befogó csapdákat. Ennek nagyon egyszerű a működési mechanizmusa. A csapdába csak be tud menni a rágcsáló, ki abból már nem tud jönni. A kihelyezett élve befogó csapdákkal a területen randalírozó egerek összegyűjthetőek.

A sorsa pedig önre van bízva. Tehet a csapdába mérget is, amit ott fognak elfogyasztani, és ott is fognak elpusztulni, de választhatja azt is, hogy az egereket egy erdőbe kiengedi.

Az élve befogó csapda esetében az a legfontosabb, hogy legyen miért a rágcsálónak a csapdába bemenni. Ehhez nagyon jó csalétek kell. A mogyoróvaj szokott a legjobb hatásfokkal működni.

Mikor érdemes élve befogót kitenni?

Ha egy lakásban van a probléma, és nem szeretne úgy mérget kitenni, hogy az állat bárhol elpusztulhat a lakásban, akkor ezt a megoldást tudjuk javasolni.

Ha fél a méreg felhasználásától, de az ultrahangos riasztók önnél nem váltak be, akkor az élve befogó csapdát tudjuk javasolni.

A mérgezett csalétkekkel végzett rágcsálóirtásról, és annak megrendelési lehetőségeiről, és árairól itt olvashat bővebben.

SEGÍTHETÜNK MEGSZABADULNI A KELLEMETLEN LÁTOGATÓKTÓL?

30 éves kártevői múlttal nemcsak szakembert talál nálunk, hanem tucatnyi házilag is bevethető irtószert, és csapdát, amiket mind bátran ajánlunk önnek. Akár 1 napon belül eljuthat önhöz webshopunkból.

Szakembert hívok
Megnézem az webshopot
Itt kérdezhetsz, ha tudunk, válaszolunk:
Hozzászólások
  • Tisztelt Abatox! Sajnos mi édesanyámmal olyan szomszédokkal vagyunk körül véve, hogy nagyon elszaporodtak a patkányok! A szomszédok tehenek tartásával foglalkoznak és onnan a trágyából járnak hozzánk randalírozni, a padon, garázsban, tárolókban, mindenhol megtalálhatók!Ki irtásuk egy lehetetlen küldetés, ezért kérem a segítségét, hogy mit használjunk ellenük? Már mindenféle mérget vettünk, de egyet sem láttunk elhullani, most az ultrahangos patkányriasztóval kísérletezünk….!

    1. Kedves Tünde!

      Az ultrahangos riasztó biztosan nem fog megoldást hozni, szerintem ne is próbálkozzanak vele. Ha valóban ekkora probléma van, akkor jelentsék az önkormányzaton, mert a patkány közegészségügyi probléma, amit egy járványügyi rendelet értelmében köteles megszüntetni az érintett fél. Nemcsak ön, de a szomszéd is. Illetve, ha nagyobb kiterjedésű, akkor akár az Önkormányzatnak is tenni kell az ügy érdekében. Az irtószeres védekezés lesz a célravezető. A második generációs véralvadásgátló hatóanyag-tartalmú szerek hatékonyak, csak szélmalomharc így egyedül felvenni velük a harcot.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Kedves Abatox!
    Könnyűszerkezetes házban, a ferde tető alatt rág. Éjjel, nappal. Át tudja rágni a gipszkartont? Csak az lenne megoldás, hogy időnként a cserepeket eltolva, szigetelés és gipszkarton közé mérget tegyünk? Vagy??
    Előre is köszönöm.
    Üdv. : Éva

    1. Kedves Éva!

      Kaparászó hangot hallani, vagy sercegő hangot? Illetve a hang 1 pontból jön, vagy több helyen is hallható? A megoldáshoz meg kell fúrni a falat, és a légtérbe rágcsálóirtó habot kell bejuttatni. Ha van lehetőség, akkor rágcsálóirtó kockákat, pépet is betehetnek, de annak legalább egy 5×5 cm-es lyuk kell, míg a habot max 1 cm-es lyukon keresztül már be lehet juttatni.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Kedves Abatox!

    Lászlóhoz hasonló problémám van (László (2016.01.19. 18:32)) nagyon várom a választ mert szeretnék én is vásárolni egy ilyen készüléket! Esetleg ide egy olcsóbb és kisebb hatótér sugarú készülék is megfelelne?

    Köszönettel: Judit

    1. Kedves Judit!

      Egereken végeztünk egy kísérletet ultrahangos riasztóval kapcsolatban. Két 50×50 cm-es doboz közé készítettünk egy átjárót. Az egyik felett elhelyeztük az ultrahangos készüléket. Óránként figyeltük, hogy az egerek melyik dobozban tartózkodnak (a dobozok átjárhatóak voltak). Az ultrahangos riasztó semmilyen hatással nem volt rájuk. Egy egér pontosan a készülék alatt aludt el. Tovább folytatjuk a kísérletet, amit publikálni fogunk az oldalon, de egyenlőre nekünk igen elkeserítő a tapasztalatunk. Most megvizsgáljuk, hogy a készülék megfelelő frekvenciában szól-e, hogy kizárjuk a készülék hibáját.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Jól tudom, hogy nem csak ultrahangos készülékek vannak, hanem elektromágnesesek is, amelyek a falon át is működnek?

    1. Kedves Katarina!

      Erre sajnos csak egy dolgot tudunk mondani. Nem szabad mindent elhinni. Ebben benne van minden, amit erről a témáról gondolunk.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Üdvözlöm
    Egyik ismerősöm ajánlotta az autó motorterébe szerelhető ultrahangos patkányriasztót, miután felfedeztük a nyomait a motortérben. A portán jelenleg is folyamatosan végezzük a patkányírtás, mert megjelentek nálunk. Úgy látszik a hideg napokban felfedezték maguknak az autó melegét. Kérdésem a következő, az ajánlott motortérbe helyezhető nyest és rágcsálóriasztó hatásos lehet, hogy nehogy meg rágják a kábeleket.
    Várom válaszukat.

    Laci

  • Tisztelt Abatox Kft!

    Hogyan lehet megállapítani, hogy milyen rágcsálóval van dolgunk, ha nem látjuk sem az állatot sem a nyomait?
    Tégla építésü házban lakunk és az utóbbi napokban kaparást és rágcsálást hallunk a padlásról. A plafon gipszkarton. Véleményem szerint a fölött és a padlás padlója között van az állat, a szigetelésben. A padláson legalábbis nem láttunk nyomokat, a kábelek egyelöre nincsenek elrágva. Tettünk ki klasszikus egércsapdát szalámival, egyelöre nem szünt meg a kaparás. Az elsö alkalommal még halk cincogászserü hangot is hallottunk, de azt azóta nem.
    Ha tudnánk milyen rágcsálóval van dolgunk, könnyebb lenne a csapda kiválasztása.
    Elöre is köszönöm a segítséget.

    1. Kedves Andi!

      A rágcsáló kilétét annak szagából, ürülékéből, okozott kár alapján nagyjából meg lehet tenni. Mivel a padlástérről van szó, itt elsősorban egér, vagy erdei rágcsálók jöhetnek szóba, akik a közeli erdősebb részből átjöhetnek. A nyest nagyobb testű állat, ami nagyobb zajt is csap, ő már inkább randalírozik, mintsem kapirgál. A patkány elsősorban nyirkosabb helyeket keres fel, ő sem éppen az a padlás-szerető fajta. Egér, pelle jöhet még szóba. Ezek mind kisebb testű állatok. A rágcsálók többsége elég elővigyázatos, és okos állat ezért előfordulhat, hogy a klasszikus csapda tényleg nem hoz eredményt, illetve lehet, hogy a padlástéren ki sem jön, ha a falak között tud szabadon közlekedni. Bármi ürüléknyom, rágcsálásnyomokat találtak a padlástérben?

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Tisztelt Abatox kft!

    Valószínűleg a garázs megsüllyedt küszöbén juthatott be kb 3 hete 1 egér, ami az autó kesztyűtartójában is megjelent. A tárolt holmik között rá is bukkantunk, és kiűztük. UH-os riasztó hatékony -e (az autó nem árnyékol -e?). A konnektor a bejárattól kb 2 méterre van, az autó teteje felett. Ha egyéb rágcsálnivaló van, akkor az autó vezetékek megrágása mennyire valószínű? (Áruljuk a garázst, így a bejárat javítására nem gondolok)

    1. Kedves Imre!

      Az ultrahangot leárnyékolja az autó. Ha tudnánk az autó hanggátló értékét ki lehetne számolni, hogy kilépő hangintenzitást, de vélhetően erre nem sok esély van. Az ultrahang jelentős része leárnyékolódik, a hang elvileg némiképp elhajlik, és behatol valamennyire az árnyéktérbe, de még így is bőven elegendő teret ad egy egérnek a szabad mozgásra. Az ultrahangos riasztón kívül mást is érdemes bevetni. Sajnos önmagában egy konkrét fertőzöttséget (legyen akár 1 egérről is szó) nem tud megszüntetni egy ultrahangos riasztó, ezt még a legnevesebb gyártócégek is elmondják, így érdemes más módszerrel kiegészíteni a védekezést. Erre lehet jó a mérgezett csalétek állomás.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Tisztelt Abatox kft!

    Az alábbi kérdésben kérem szíves segítségüket. Egy kb. 25 négyzetméteres, a háztól külön álló, fém szerkezetű garázsban eredményes lehet az elektromos rágcsálóriasztó használata? A garázsban semmilyen belső fal nincs, csak néhány polc. A szomszéd telekről egerek, ritkán patkányos is áttévednek, és nem szeretnénk, hogy kárt tegyenek a kocsiban. Emellett, ha kihelyezünk egy ilyen riasztót, az a közelben (5-10 méterre lévő) kutyát is zavarhatja? Köszönöm előre is!

  • Tisztelt Abatox kft!
    Emeletes házban élek beépített tetőtérrel. Az egerek nagyon sok bosszúságot okoznak a tető szigetelésébe, költöztek be, nagy zajt csapva a lambérián ill.gipszkartonon futkosva, kaparva stb. Véralgatásgátlós kis tasakos mérget használok nagy mennyiségben és már egy hete ragasztót is de eredménytelenül. Az ultrahangos riasztók beszerelése a padlásra eredményes lehet-e az üveggyapot szigetelésben megbújó egerek ellen?

  • Kedves Abatox Kft.,

    Fentiek szerint kb. egy hete megküldtem Önöknek a készített fényképeket, de sajnos választ ezidáig nem kaptam.

    Visszajelzésüket várva, üdvözlettel:
    Dávid

  • Szép napot!

    Szeretném megtudja, ha megmergezem az egeret vagy egereket, és elpusztulnak. Mi lesz a tetemmel a szigetelésben?
    Mivel a ragasztó módszer kezd elavult lenni., Nem tudom elhinni ennyire intelligensek.
    Azért még a csokit kipróbálom. Van valami kedvencük? 🙂
    Válaszát előre is köszönöm.

    1. Kedves Péter!

      A csoki mellett ki lehet még próbálni az almát, és a különböző magokat. sajnos a ragacsos csapdák nem működnek, mert ez egér nem beleszalad, hanem szaglászik ott, és jobban megérzi a bajt. A véralvadásgátló hatóanyagnál az egér kiszárad, kivérzik, így mumifikálódik a teste, ami nem kezd el rohadni. Idővel nem maradt ott csak egy bőrzacskó, ami így kimondva nem túl kellemes.

      Üdvözlettel:
      Abatox kft.

  • Kedves Abatox Kft.,

    Köszönöm válaszukat.
    Készítettem néhány képet, ahol a méretek érzékeltetése érdekében 50 Ft-os érmét, és kártyát használtam. Ezeken látszik túrás és „ösvény” is.

    Sajnos azonban nem nem találom a lehetőséget, hogy tudnám ezeket csatolni.

    Segítségüket előre is megköszönve, üdvözlettel:
    Dávid

    1. Kedves Dávid!

      Ezen az űrlapon tudja továbbítani a képet:
      https://www.abatox.hu/tudaskozpont/fenykep-a-rovarrol

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Tisztelt Abatox Kft.!

    Mivel újabb és újabb túrásokkal találkozom, és úgy tűnik, csak etetem ezeket a titkos lényeket amikor fűvesítek, nagyon várom korábbi, 09.20-án írt levelemre megtisztelő válaszukat.
    Üdvözlettel:
    Dávid

    1. Kedves Dávid!

      Az általunk ismert rágcsálók között nincs olyan, ami ennyire közel lenne a felszínhez. De még a talajban lévő kártevők is mélyebben vannak, és más nyomot hagynak. Tudjuk esetleg, hogy a járatok milyen átmérőjűek lehetnek? A nyomokról készített fényképet is szívesen vennénk.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Tisztelt Abatox Kft!

    Én első sorban a kártevő azonosításban, majd a probléma megoldásában szeretném segítségüket kérni. Kb. 40nm-es alapvetően fűves kertünkben 1-2 évig lótücsök ellen küzdöttünk, majd ezt talajfertőtlenítős kezeléssel megoldottuk. Most a kis szerzszámos házban vannak egereink, amelyet klasszikus egérfogóval kezelgetek.. 🙂 Néhány hónapja azonban érdekes túrásokat találok a fűben, amelyek a felszín alatt 2-3 cm-el futnak, 20-30 cm-es hosszúságban. Ezek eltérnek a korábbi lótücsök nyomoktól, amelyek „csak” lyukat fúrtak. Ezzel együtt, ha újrafüvesítek (foltokban), másnapra össze van túrva a terület és a magok is eltűnek. Ezek miatt gondolom, hogy valamilyen rágcsálóim lehetnek. Van a kerteben kutya is, így nem szívesen kockáztatnék különféle mérgekkel. Megtisztelő válaszukat várva, üdvözlettel: Dávid

  • tisztelt abatox kb egy hete vettük észre hogy patkány van a házba sajnós el pusztul a kutyánk azóta van ez az állapot a féjem egér ragasztoval fogja meg öket mit tegyünk ha mérget teszünk le menyi idö mulva fog végleg meg szüni ez a probléma milyen mérget vegyünk

    1. Kedves Mária!

      Véralvadásgátló hatóanyag tartalmú irtószer a legjobb. A kihelyezést követően 3-4 nap míg az irtószert felfedezik, és további 3-4 nap míg elpusztulnak. az irtószert viszont megfelelő szerelvényben, és mennyiségben kell kitenni. Budapesten lenne az ingatlan, mert akkor lehet, hogy van más megoldás is?

      Üdvözlettel:
      Abatox kft.

  • Tisztelt Abatox!

    Az első emeleti teraszon az erkélyajtón át megláttam egy egeret néhány hete. Azóta próbálom elkapni, de még nem jártam sikerrel.
    Élve befogó csapdát készítettem internetes minta alapján, és cserepek alá diót tettem. Innen rendszeresen elvitte a diót.
    Ezután vettem egy egér ketrecet, amibe nem megy be. Élve szerettem volta elkapni, mert sajnálom, de most már komolyra fordult a helyzet:
    vagy én vagy ő használhatja a teraszt, ezért kiraktam csapódós egérfogót, amiről elvitte a szalonnát. Ma vettem egérapírt, remélem
    valahogy csak sikerül megfogni, mert megkeseríti az életemet.
    Az erkélyajtót kívülről nem lehet becsukni, és behúzni sem, viszont beszorulhat, így csak akkor tudok kimenni, ha valaki belülről csukja, nyitja az ajtót. A teraszon rengeteg növény van, amiket most nem tudok locsolni, rendbetenni. Tavasztól őszig
    mondhatni a taraszon élek, az ajtó állandóan nyitva szokott lenni.
    Kérdésem: hogyan tudnám megelőzni, hogy egér bejöjjön a lakásba a nyitott ajtón keresztül? Az ultrahangos riasztó erre megfelelő védelmet nyújt? Most láttam a Topshop kínálatában állítólag mágneses elven működő ultrahangos riasztót, ha ezt használnám nem jönne be? A teraszra a konyhából tudok kimenni, itt meg csak a púlt fölött van konnektor, amibe hűtőszekrény van dugva,
    vajon ez megfelelő lenne a riasztáshoz?
    Ha lehet, arra is kérnék javaslatot, hogy a teraszon „lakót” hogy fogjam meg.
    Nagyon köszönöm a válaszukat előre is.

  • Tisztelt Cím!

    Csótányok ellen használ-e a riasztó? Egy kis lakásról van szó, panel épületben. A boltban, ahol ajánlották, azt mondták, hogy jó, hatásos.
    Köszönettel

    1. Kedves Lili!

      Egyáltalán nem! Az elektromos csótányriasztóknak nem szabad bedőlni. A működésük nemcsak hogy nem igazolt, de még a gyakorlat is eredménytelenséget mutat. Nem riasztja az ultrahang a csótányokat.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Tisztelt Abatox kft.
    Nekem az lenne a kérdésem, hogy vizisikló ellen mi lenne hatásos? Ugyanis beköltöztek a pincébe, és a párom azóta nem mer lemenni.

    1. Kedves József!

      Vízisiklóval nincs különösebb tapasztalatunk. Annyit tudunk róla elmondani, hogy alapvetően ártalmatlan élőlény. Halakat, békákat, rovarokat, egereket eszik, alapvetően csak táplálkozás miatt kerülhetett a pincébe. Be kell fogni őket, és messzebb szabadon kell engedni, de ha az ön környékén jellemzőek a vizisiklók, akkor ez nem lesz hosszútávú megoldás.

      Befoghatja őket egy lapáttal, és ketrec segítségével, de kihelyezhet ragacsos csapdákat. Ezeket viszont minden nap ellenőrizni kell, hogy ne haljanak ott éhen. Ha a csapdával elkapott egy siklót, akkor jóval arrébb engedje szabadon úgy, hogy öntsön valami növényi olajat a csapdára, ami fellazítja a ragasztót.

      A távol tartásukra a kert állandó rendezése adhat egy kis megoldást. Rendszeres fűnyírás, kevés bokor, és a farakások, egyéb kupacban lerakott holmikat a földtől 0,5 méterrel kell tárolni, valami padon, asztalon. Ezzel ugyanis az életkörülményeiket nehezítjük meg.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • nekm kb egy 10 cm2 szobaba kellene a menyezet gipsz karton es e folott vannak a rag csalok erdemes e venni ultrahangos keszuleket vagy ha a nem a szobaba hanem a teto es a gipszkarton koze teszem ugy hatasos e

    1. Kedves Karcsi!

      Az ultrahangos riasztó csak akkor hatásos, ha az ultrahang útjába nem áll semmi, de az ultrahangos riasztó egy már kialakult fertőződést nem tud megszüntetni, ilyenkor érdemes rágcsálóirtószereket is bevetni.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Üdvözlet!
    Segítséget szeretnék kérni, nagyon el vagyok már keseredve emiatt. Vályog házban lakunk, elég vastagak a falak, tele vannak egér járatokkal. Főleg az este folyamán kaparnak, rágnak a falban. A napokban a radiátor cső mellett kifúrt, majd a szekrény aljába, ahol én balga a csoki mikulásokat tároltam. Persze szépen lakmározott mire rájöttünk, hogy ott van. Mit tehetnénk? Nagyon aggódom, mert nem rég született kisbabánk, sírva alszom el, hogy miért pont ilyenkor történik. Ragasztót, csalétket nem tudunk a vályog falba juttatni, sem a pici lyukba sem. Az uh riasztó meg visszaverődik a falról. Hogyan lehetne mégis elkergetni őket? Már az ablak párkány alatt is hallani kattogást, félek hogy valahol kirágja magát. Mit tegyek? és hogyan? Nem lehet olyat kérni, hogy kijöjjenek házhoz írtani? mennyibe kerülne?

  • Tisztelt Abatox kft!
    Nálam a baromfiólban jelentenek problémát a rágcsálók.Úgy egerek mint a patkányok.A szomszédomban de az én portámon is vannak olyan helyek ami alatt háborítatlanul tudnak élni,szaporodni .Téli tüzelőnek való farakások alatt.Továbbá mint említettem baromfiak is vannak és a takarmányukat szokták dézsmálni.Legutóbb már a baromfiólba is járatokat találtam.szeretném a tanácsukat kérni módon tudnám elriasztani őket.Várom megtisztelő válaszukat. Gergely

  • Üdvözletem,
    azt szeretném kérdezni,hogy a külső házszigetelésbe”bejutott”,befúrt egérrel mit tudok kezdeni?8cm-es a nikecell és le van glettelve.Vakolat még nincs rajta.
    Köszönettel

    1. Kedves Richárd!

      A kijáratok környékét kell mérgezett-csalétek állomásokkal levédeni, mert bár a falban van az egér, táplálék hiányában biztosan elő fog jönni.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • Ez nagyon érdekes!

    Az önkormányzathoz lehet fordulni?…valóban?

    Mi megtettük, a válasz nem foglalkozunk ilyennel!

    Szomszéd ol.h azaz romáktól rengeteg egér jön hozzánk…s nem bírunk velük!

    A ragasztó ezerszer jobb, mint az ultrahangos készülékek!

    Miért? Mert a ragasztó pl szagtalan, simán belemegy a csaliért, s bent is marad, ha csak egy picit is belelép, nincs menekvés!

    Több tízezer Ft ment el különböző elektromos/elemes ultrahangos készülékekre mindhiába, oda xarik simán a készülék elé is!!!

    Egércsapdák, lecsapósak sem jók, általában nem jött be, még arra is van ideje, hogy lenyalogassa a csalit a fogóról, s még sem csapódik le…pedig ez 2500 Ft-os 1 db egér, rugós csapda!

    Tehát a ragasztós a nyerő!

    Sőt házi készítésű fogóm működött meglepően, vödör csalival, belemegy és ott marad!

    1. Kedves Arnold!

      Abban az esetben, ha közterületet is érintő nagyságban üti fel a problémát a dolog, az önkormányzatnak intézkednie kell, mert erre egy járványügyi rendelet kötelezi. Ha ez magánterületeket érint csak, és nem nagy kiterjedésű, nem panaszkodnak mások, akkor nem fognak intézkedni, de mivel önkormányzatról van szó, sajnos kitartónak kell lenni.

      Nem tudom, hogy az ultrahangos készülék esetében szabadtérről, zárt térről, és ha utóbbi milyen elrendezésű térről beszélünk, mert ezek mind mind befolyásolják az ultrahangos riasztók hatékonyságát. Hozzá kell tennem ugyanakkor, hogy fertőzöttség esetén önmagagában a riasztó is mit sem ér.

      A ragasztós értem, hogy eredményesebbnek tűnik, mert látnak beleragadt példányokat. Viszont állati-viselkedéskutatók már ki kisérletezték, hogy ezeket a csapdákat könnyen kitanulják. Ha egy társuk egy ilyenbe ragad, a többi már nem fog rászagolni. Persze egy újszülöttnek minden vicc új, de ez csak szélmalomharc így.

      A mérgezett csaléteknek eredményesebbnek kell lennie, meglehet, hogy annak látszata nincs, csak az elfogyasztott pép, blokk. Próbálja ki a mérgezett csalétkeket is, csak válassza meg jól a mérgezett csalétket. Mindenképpen véralvadásgátló hatóanyag tartalmú legyen. Ügyeljen a jó kihelyezésre, a csapdák rendszeres ellenőrzésére, pótlására.

      Viszont ez az egész szélmalom harc marad, amíg a szomszédban nincs rend!

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • T.Abatox! Szeretném ha válaszolnának a kérdésemre:) Kimaradtam!!!! Üdv

    1. Kedves Judit!

      Ön valóban kimaradt. A ragacsos csapdák szoktak a legkevésbé hatékonyak lenni, ezért ha már azzal is sikerült jó pár egeret összeszedni, akkor ott tényleg baj lehet. Vélhetően nem csak ön panaszkodhat erre a problémára. Nem ritka, hogy egy egy térségben a rágcsálók elszaporodnak. Egyeztessenek a szomszédokkal, kérdezzenek körbe ki tapasztalt ilyen problémát, mert ha nagyobb kiterjedésről van szó, lehet, hogy az önkormányzathoz is lehet fordulni. Egyénileg a véralvadásgátló hatóanyag tartalmú irtószerekkel érdemes védekezni. A házat csalétekállomásokkal körbe kellene venni, illetve a telkek zsúfoltabb, zegzugosabb részeit.

      Ha romlik az idő az egerek még inkább a meleg felé fognak húzódni, vagyis ha nem változik a helyzet, biztosan keresni fogják az utat befelé.

      Üdvözlettel:
      Abatox Kft.

  • T. Abatox! = éve épült házban lakom.Eddig soha nem volt egér.Idén viszont már többet megfogtunk ragaccsal.Sajnos a lakásba is bejött.Mi javasol mit tegyünk? Nem tudom a szomszédoknál mi újság! Mindenkinek rendezett a kertje.csak kettő házzal arébb tartanak csirkéket de normális körülmények között. Bejöhet a padlófütés csöveinek hézagján a padló alá is? Mit tanácsolnak? Köszönöm válaszukat!!!

Hozzászólások zárolva.