10 emberből 9 rosszul dönt! Alapozza meg döntését mielőtt egy több 10.000 forintos hibát követne el.
Ha gondot jelentenek a rágcsálók, de nem tudja pontosan, milyen megoldások segítenének Önnek a legjobban, feltétlenül olvasson tovább, és tanulmányozza át összehasonlító elemzésünket.
Most egyszer s mindenkorra megtudhatja, mivel érdemes Önnek belevágni a rágcsálók elleni harcba. Mikor érdemes rágcsálóirtásra költeni, és mikor ajánlott rágcsálóriasztó készülékek beszerzése.
Ami egyik helyen működik, nem biztos, hogy máshol is eredményt hoz. Van akinél működik az ultrahangos rágcsálóriasztó, van aki csak rosszat mond róla!
Minden, amit tudnia kell a rágcsálóriasztó készülékekről, és rágcsálóirtás csalétekállomásairól!
1.) Rágcsálóriasztó:
Kinek ideális megoldás, ki kerülje inkább el?!
Ki ne lenne oda az elektromos készülékekért, amik szinte önműködően megoldják problémáinkat? Elektromos illatosítók, automata kávéfőzők, automata mosógépek…stb. Egyszerűen Ön csak bedugja az elektromos aljzatba és magára hagyja, a többit egymaga csinálja.
Az ultrahangos rágcsálóriasztók is erre hivatottak! Hogy Ön minél kényelmesebben megoldhassa rágcsálókkal szembeni problémáját!
Vajon Önnél működni fog az ultrahangos rágcsálóriasztó?
A válasz most nem egy egyszerű „Igen” vagy „Nem” lesz. Ahhoz, hogy megfelelő döntést hozzon meg kell ismernie a rágcsálóriasztó készülékek működésének alapját, az ultrahangot.
Az ultrahang rendelkezik egy rossz tulajdonsággal! Ha ismeri a denevérek tájékozódását, akkor ez ismerős lesz Önnek.
Nagyon könnyen visszaverődik, sőt…
Az ultrahang nem megy át a falon! Minden a hang útjába kerülő akadály erősen csökkenti az ultrahang továbbterjedését. Az egérriasztó (vagy rágcsálóriasztó) által keltett ultrahang, olyan mint egy pocsolyába dobott kő által keletkezett koncentrikus körű hullámok. A kő nagyságától függően a hullámok erőssége eltérő lehet. Azonban, ha a hullámok elé akadályként a pocsolyába rakjuk a kezünket, a hullámok az adott szakaszban nem terjednek tovább.
A lakásában minden egyes fal egy-egy ilyen akadályt jelent az ultrahangok terjedésének. Ha pedig egy ultrahang még azelőtt visszaverődik, mielőtt a célpontot, a rágcsálót eléri, sajnos a riasztás hatástalan lesz.
Mikor, és mennyire működne Önnél az ultrahangos rágcsálóriasztó készülék?
1. Az ultrahangos rágcsálóriasztó készülékek megoldást adhatnak, ha egy, vagy csupán néhány légtérből álló területet szeretne levédeni a kellemetlen rágcsálóktól Viszont ahány légtér jellemzően annyi készülékre lesz szüksége. Hacsak nem egy konkrét légteret (pl: bejárati rész) szeretne levédeni vele..
2. Ha Ön egy egerektől, vagy patkányoktól fertőzött társasházban él, és egy adott területen, szobában, helyiségben állandóan megjelennek a rágcsálók, de a társasházban nem lesz átfogó irtás.
3. Az ultrahangos rágcsálóriasztó készülékek azonban nem fognak Önnek eredményt hozni, ha egy zsúfolt, több – jellemzően zárt – légtérből álló lakásból, raktárból, ingatlanból szeretné eltávolítani a rágcsálókat. Ezeket a területeket, csak több rágcsálóriasztó készülékek alkalmazásával lehet tünetmentesíteni.
Ha Ön hosszútávon gondolkodik, és képes nagyobb beruházást végezni, bízza magát az ultrahangos rágcsálóriasztó készülékekre…
Nagyon fontos tudnia, hogy az ultrahangos rágcsálóriasztók önmagukban nem képesek megszüntetni egy már meglévő fertőzöttséget. A legnevesebb rágcsálóriasztó készülékek gyártói is úgy tartják, hogy egy konkrét fertőzöttség esetén kiegészítő eljárásra is szükség van.
Hogy pontosan mire, arra szeretnénk most kitérni.
2. Rágcsálóirtás csalétek állomásokkal!
Ha az ultrahangos rágcsálóriasztót nem Önnek találták ki, vagy van jelen pillanatban konkrét rágcsáló a területen, felmerül a kérdés, mégis mi az ami megoldhatja az Ön problémáját?
Ez esetben feltétlenül szükség van a rágcsálóirtásra. Mi zárt szerelvényes mérgezett csalétek állomásokat ajánlunk.
Irtószeres csalétekállomások létesítésekor speciális zárt műanyag etetőtálcák kerülnek kihelyezésre. Ezekben irtószeres csalétkek vannak elhelyezve mégpedig úgy, hogy ahhoz csak a rágcsáló tudjon hozzáférni. Tehát nem kell attól tartania, hogy kedvenc háziállata fogyasztana a készítményből.
Amikor a rágcsáló azt mondja: „Ó, ezt már ismerem!”
A mechanikus rágcsálóirtó csapdákkal általában felmerül egy komoly gond! A rágcsálók sajnos könnyen kitanulják őket. Igen jól tanulnak más kárán, ellentétben az emberrel, így ha egy társuk csapdába esik valamitől, a többiek később azt meg sem környékezik.
Szerencsére a mérgezett csalétekállomások azonban esélyt sem adnak erre!
Ezek ugyanis szándékosan úgy lettek kiképezve, hogy fogyasztásuk után ne végezzenek rögtön a rágcsálókkal. Mivel a fogyasztás után 3-4 nap múlva hullnak el a példányok, a rágcsálók képtelenek leszek a csalétekállomásokat kiismerni.
A legtöbb gyorsan hatásba lépő csapda ezért is nem működik. A klasszikus egércsapdák, a ragacsos rágcsálócsapdák ideje tehát beáldozott.
Mikor érdemes rágcsálóirtást végezni riasztás helyett?
1. A rágcsálóirtás akkor nyújt Önnek optimális megoldást, ha a rágcsálókkal fertőzött ingatlan legalább 4-5 légtérből áll, és jellemzően zsúfoltak.
2. Ha az ingatlanban korábban sosem volt probléma a rágcsálókkal, és úgy érzi, hogy ez a mostani is csak eseti jellegű.
3. Ha az egerek átjárják az egész ingatlant, és rendszeresen tartózkodnak még a falban is, a rágcsálóirtás ez esetben biztosabb megoldást hoz.
4. Rágcsálóirtásra a riasztó mellett minden esetben szükség van, ha egy aktuális fertőzöttséget akar megszüntetni. Az ultrahangos rágcsálóriasztók ugyanis önmagukban nem képesen egy konkrét fertőzöttséget megszüntetni.
3. Élve befogó csapda:
A rágcsálóriasztók hatékonysága sok esetben kétségbe vonható. Ráadásul konkrét fertőzöttség esetén még a legnevesebb gyártók is azt javasolják, hogy legyen mellette valamilyen kiegészítő módszer, ami valljuk be nem túl biztató.
A mérgezett csalétkeket sokan nem szívesen alkalmazzák. Az állat ugyanis nem tudható, hogy hol fog elhullani. A másik pedig, hogy sokan aggódnak, hogy házi kedvencük megeszi az elhullott egeret. Bár ezek nem jelentenek veszélyt az állatra, megértjük, ha valaki emiatt nem szeretne mérget kitenni az otthonába.
Ez esetben ajánljuk a 3. opciót. Az élve befogó csapdákat. Ennek nagyon egyszerű a működési mechanizmusa. A csapdába csak be tud menni a rágcsáló, ki abból már nem tud jönni. A kihelyezett élve befogó csapdákkal a területen randalírozó egerek összegyűjthetőek.
A sorsa pedig önre van bízva. Tehet a csapdába mérget is, amit ott fognak elfogyasztani, és ott is fognak elpusztulni, de választhatja azt is, hogy az egereket egy erdőbe kiengedi.
Az élve befogó csapda esetében az a legfontosabb, hogy legyen miért a rágcsálónak a csapdába bemenni. Ehhez nagyon jó csalétek kell. A mogyoróvaj szokott a legjobb hatásfokkal működni.
Mikor érdemes élve befogót kitenni?
Ha egy lakásban van a probléma, és nem szeretne úgy mérget kitenni, hogy az állat bárhol elpusztulhat a lakásban, akkor ezt a megoldást tudjuk javasolni.
Ha fél a méreg felhasználásától, de az ultrahangos riasztók önnél nem váltak be, akkor az élve befogó csapdát tudjuk javasolni.
Üdv!
Említették, hogy gipszkarton visszaveri az ultrahangot.
Ha felrakok padlásra egy ultrahangos készüléket, akkor avval el tudom űzni az egereket, még abban az esetben is, ha a gipszkarton mögé is szoktak mászkálni?
Köszönöm a gyors választ.
Kedves Bobi!
Az ultrahangos riasztót ez esetben mérgezett csalétkekkel érdemes kombinálni.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Helyesbítek… nem szeretném, ha bejönnének. Napközben csönd van, de éjjel, ma már este is rág.
Kedves Eszter!
A ragacsos csapdák, és az azonnali hatásmechanizmusú irtószerek, módszerek nem működnek az egereknél, mert ha a társuknak baja lesz, akkor ők már tudják, hogy azt el kell kerülni. A hagyományos irtószerek sem jók ilyen szempontól, mert azonnal bajt okoznak az egér szervezetében, így legközelebb messze elkerülik azt. Érdemes az épületet kívülről körbe váralvadásgátló hatóanyag-tartalmú csalétekállomásokkal körbevenni. Ezek ugyanis csak 4-5 nap múlva okoznak tünetet. Műanyag, eső, és ütésálló dobozokba kell kirakni.
Az ultrahangos készüléknek jelen esetben nem lesz eredményessége.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Tisztelt Abatox!
100 nm alapterületű, szuterénes házban lakunk. Ez már a második ősz lesz, hogy a szuterénben egerek vannak. Sajnos tegnap este a párkányunk alatt(ban) halottuk az egeret rágni. Eddig ilyen nem fordult még elő. Ragacsos csapdákat rakunk, de hiába. Nagyon zavaró volt és nem szeretném, ha a lakótérbe bejönnének. A ház egyébként elég vastag tégla falú, alul beton és a födém is beton. Az ablak alatt kívülről púrhabbal van kinyomva. A belső párkány és az ablak is fából van. Nagyn szeretném, ha bejönnének, mert kisgyerekek is vannak.Várom válaszukat. Köszönöm.
Tisztelt Albatox
Ha mérget használok és megeszi a kutyám az egeret, esetleg többet is, mire számíthatok?
Kedves Szilárd!
Erre még nem volt nálunk precedens, vagyis ha ettek is elpusztult egeret, nem lett tőle bajuk. Amennyiben kistestű kutyájuk van, akkor erre érdemes jobban odafigyelni, de aggodalomra alapvetően nincs ok. Kevés az esély, hogy a kutya a döglött egeret megegye.
Ha nagyon fél ettől, akkor élve befogó csapdákkal, esetleg nyaktilós csapdákkal lehet még ellenük védekezni.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Egy kérdéssel fordulnék önökhöz, hogy : Mi falun lakunk!!
A hátsó udvarban vannak nekünk az állatok. Egy 3 oldalról zárt szín alatt.A szomszéd ház fala olyan 4-5 méterre van a mi épületünktől!!
Sajnos mostanában nagyon el vannak szaporodva a rágcsálók!!
Az épület alap területe kb. 150 négyzet méter.
Az lenne a kérdésem, hogy az ultrahangos riasztó készülék meg felelő megpldás lenne -e a problémánkra!!
Kedves Zsolt!
Az ultrahangos rágcsálóriasztókról két dolgot érdemes tudni. A riasztásuk olyan esetekben, ahol az ultrahang visszaverődhet (pl:falak, szekrények, dobozok…stb.) nem lesz hatékony. Másodsorban egy kialakult fertőzöttség esetén irtással érdemes kombinálni a dolgot, mert önmagában egy fertőzöttséget nem fog tudni felszámolni a riasztó.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Nálunk tegnap voltak ki tenni Önöktől az egércsalétkeket, álmennyezet fölé helyeztek. Éjjel hallottam mintha a kajcsi körül sertepertélt volna, valamit rángatott viszont rá 3-4órára brutális kaparászást rendezett. Gondoltam bekajálta az anyagot és megvadult tőle. 🙂 Azt megtudja mondani kb.mennyi idő mire használ ha esetleg már megette volna?
Kedves Viki!
Az elfogyasztott menyiségtől függően akár több nap is lehet mire elhullik a rágcsáló. Mi minden esetben 2.generációs váralvadásgátló hatóanyag tartalmú irtószert alkalmazunk, melyekből egyszer is elegendő fogyasztaniuk elpusztulásukhoz.
Üdvözlettel, Abatox
Good day! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having problems finding one? Thanks a lot! keabbkecfgce
Kedves Eszter!
A korszerű, véralvadásgátló hatóanyag tartalmú irtószer alkalmazásakor, a tetemek kiszáradnak, ezért kevésbé büdösek. Ezek a hatóanyagok például: Bromadilion, Difenakum. A példányok az esetek 95%-ban nem a lakásban hullanak el. Egy nyugodt, csendes rejtekhelyükre húzódnak, ami rendszerint nem a lakóteret érint. Családi házaknál tipikusan a ház környékén, padlásokon és pincékben pusztulnak el. Társasházak esetében pincékben, padlásokon és egyéb elhagyott közterületekre húzódnak utolsó óráikban.
Üdvözlettel,
Abatox Kft.
Tisztelt Abatox!
Az én kérdésem a méregre vonatkozna. Olvastam az egyik válaszában hogy már van olyan egér méreg amitől ha elhullik az állat nem indul bomlásnak vagy nem lesz büdös.Nem tudom hogy jól értelmeztem-e? Ha valóban van ilyen megmondaná a nevét és esetleg azt hogy hol kapható. Én Angliában élek de az egerektől már itt is megőrülünk, nem tudjuk kiírtani őket, a ragasztót már messze elkerülik bármit is teszünk rá, viszont a méregtől meg félünk épp a szagok miatt. Az ultrahangos riasztó pedig szerintem nem lesz hatásos mert a ház minden részében/konyhában, nappaliban, szobákban/ mászkálnak. Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Nagy Eszter
Tisztelt Abatox!
Az én kérdésem a méregre vonatkozna. Olvastam az egyik válaszában hogy már van olyan egér méreg amitől ha elhullik az állat nem indul bomlásnak vagy nem lesz büdös.Nem tudom hogy jól értelmeztem-e? Ha valóban van ilyen megmondaná
Tisztelt Albatox!
Könnyűszerkezetes házban lakom , gipszkarton falakkal belül szigetelőanyag. Idén valamiért elég sok egér jön be eddig ragasztós megoldással próbálkoztunk ami fogott is már nem is egyet. Hogy lehetne megállapítani hogy hol jön be? Illetve mi az a megoldás ami nem engedi be őket. Nekem az a gyanúm hogy tanyát vertek a gipszkarton lapok közé. Van egy szobakutya így az elektromos riasztót nem merem használni az UH miatt. Előre is köszönöm a válaszát!
Érdeklődnék, hogy ha kintre rakok ultrahangos rágcsálóvédelmi készüléket, az milyen hatásfokkal fog működni? Üdv.
Kedves Picur!
Elnézést a megkésett válaszért! A külterületre rakott rágcsálóriasztó vélhetően semmilyen eredménnyel nem fog járni. Az ultrahangos rágcsálóriasztók működését sajnos már több esetben tudományosan cáfolták.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
egyik nap apukám a konyha ablak alatt a párkányon látott elszaladni egy kb 4-5 cm es fekete dolgot,ez a konyhában történt.lefutott a gázcső mellett a konyha szekrény alá. A honyhaszerkényünk u alakú és zárt. Másnap reggel az ablakban lévő 2 virágból ki volt dobálva egy csomó föld. Az egyik fokföldi ibolya , a másik aloé volt. meg volt rágva a gyökerük. Tettünk ki egérfogót, a szekrény alá ragasztósat is, de nem lett megfogva, nem megy rá. olyan hangot hallat időnként, mintha csöpögne a csap.
tehát dolgozik a szekrény mögött.
szeretném megkérdezni milyen állat lehet, nem szereti a diót, a szalonnát, a földet túrja és rágja a növények gyökerét. továbbá hogy hogy lehet megfogni.
kérek szépen választ az emailomra.
Tisztelettel és köszönettel:
Szabó Krisztina
Tiszteletem.
A méregel valo irtásal csak egy a gond,ha elpusztul a rágcsálo,a falban,a gipszkartonon,akkor mig elrohad ot büzlik.És higyétek el nem kelemes.
Kedves Zsuzsanna!
Ha megfelelő irtószert használnak ilyenkor, akkor az elhullott tetem rohadása teljesen elkerülhető. Mi csak ilyennel dolgozunk. Erre a problémára szerencsére már van megoldás.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
mi lenne az az irtoszer?
Tiszteletem!
100 éves parasztházban lakom. A felújításnál a salakra került vissza a hajópadló, tehát nincs az aljzat lebetonozva. Amikor a felújítás volt találtam felhagyott fészket a feltöltésben. (jelenleg nincs rágcsáló mert télen nem volt fűtve a ház). Az lenne a kérdésem, hogy tudnám megakadályozni, hogy beköltözzenek a hajópadló alá a rágcsálók. (azért lényeges, mert első tél amikor fűtve és lakva lesz a ház.
Szép napot! Ismét én vagyok aki a gipszkarton állmennyezetről írt. Sajnos nem kaptam választ. Nem tudnak rá válaszolni? Vagy elkerülte a figyelmüket? Mit lehetne tenni a gipszkartonon futkosó rágcsálókkal?
Kedves Hajnalka!
Elnézést, átsiklottunk a kérdésén. A gipszkarton falak között futkosó egerekre az ultrahangos rágcsálóriasztó nem megoldás. Ez esetben a falak közé kell juttatni a mérgezett csalétkeket. Amennyiben van bármilyen nyílás, esetleg a konnektoroknál lyuk, mely közvetlenül a két fal közé mutat, azon keresztül be lehet juttatni a mérget.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Tiszteletem!
A kutyákra van-e valamilyen hatással az ultrahangos riasztó?
Kedves Szabó Sándor!
A kutyák hallástartománya eléri a ultrahang frekvenciáját. Ha nem tévedek akkor ultrahangsíppal szokták irányítani a kutyákat a képzésen. Tehát biztosan hallják az ultrahangot, de hogy milyen hatással van rájuk azt már nem tudjuk megmondani.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Társas házban lakunk és bent a falban ,a gipszkarton és a beton között rág az egér kapar őrjitő főleg éjszaka mi a megoldás? Válaszát előre is köszönöm!!!!!
Kedves Ágota!
A falban a gipszkarton falak között járkáló egerek ellen az optimális megoldás, ha az úgynevezett betörési pontokra kihelyezik a csapdákat, mérgezett csalétkeket. Ha ezzel nem járnak sikerrel, akkor a mérgezett csalétket be kell juttatni a fal közé. Erre a legtöbb esetben a konnektoroknál szokott lehetőség lenni, de függ az építési technológiától.
(Az ultrahangos riasztó biztosan nem fog eredményt adni.)
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Szép napot! Családi ház, gipszkarton állmennyezettel.A rágcsálók kedvenc időtöltése, hogy állandóan rohangálnak a gipszkartonon. Éjjel-nappal is csinálják és már az őrületbe kergetnek! Mit lehetne tenni ellenük?
Tisztelt szakértő ! E g.y másfél hónapja bejött egy cickány a lakásba,ötféle cspdát kiraktam . Egyikbe sem megy . Éjszaka sétál a konyhába. Szeretnék megszabadulni Tőle .
Üdvözlöm! Erdővel körülvett, könnyűszerkezetes házban élek. Évek óta visszatérő probléma a pelékkel való együttélés. Nem akarnám bántani őkez mert védettek de borzasztóan zavaró az éjszakai rágásuk, szaladgálasuk, kaparászásuk stb. Próbáltam az elektromos riasztast, mentát, aszalt gyümölcs-üvegbe élve fogást, eredménye nulla. Kettőt vödör vízbe esés után kimentve elszállítottam de a probléma nem oldódott meg. Nagyon kérem adjon vegleges megoldásra javaslatot. Köszönöm.
Családi házunk szegélycserepei alá és a gipszkarton közé beköltöztek a denevérek,megőrjítenek az éjszakai zizegésükkel.Mit lehetne velük kezdeni?
Kedves Ildikó!
Keressenek meg vadállat befogásával foglalkozó céget (Polisz kft), aki befogják az állatokat, és egy távolabbi erdős részen szabadon engedik.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Kerti tavunk kőből összerakott támfalában elszaporodtak a rágcsálók.Mi lenne a leghatásosabb irtási módszer.???
A garázsom szerelőaknája fel lett töltve építőanyag hulladékkal.használ-e az ultrahangos riasztó?
Kedves Tóth Kálmán!
Sajnos az ultrahang már nem megy át ezeket az anyagokon. Így az ultrahangos riasztó nem fogja ezt megszüntetni. Javasoljuk, hogy először végezzenek egy irtást, hogy megszűnjön a fertőzöttség, és utána használjanak ultrahangos készüléket, hogy távol tartsák az egereket.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Tiszteletem!
Nálunk az előtérben jelentek meg a patkányok(bent a helyiségben), + a mellette lévő szobában a mennyezet gipszkartonból van, és esténkén elég hangosan randalíroznak a gipszkartonon. Az lenne a kérdésem, hogy az ultrahangos patkányriasztó hatásos lenne-e ( legalább arra, hogy az előtérben éjjelente ne rohangásszanak), ha nem, akkor milyen irtási módszert javasol? A patkányfogó, élvefogó csapda, méreg semmit sem használ. Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlöm!
Az édesanyám rendezett kertes házban él, viszont a szomszéd mindenféle hulladékot összehalmozott a saját telkén, ahová beköltöztek a rágcsálók. Sajnos már nagyon elszaporodtak az egész környéken, és édesanyámhoz is bejárnak a garázsba, pincébe, és most már ott tartunk, hogy a pincéből felrágták magukat a konyhába, szobába és az előtérbe is. Nagyon sok mindennel próbálkoztunk már, mint pl: illatosított zselés patkányméreg, egér ragasztó, és mindenféle más rágcsáló irtó szer. Egy darabig beváltak ezek a dolgok, de most megint rengetegen vannak. Semmit nem tudunk tenni ellenük. Édesanyám már nagyon elvan keseredve, mert rengetek pénzt kidobtunk ezekre a dolgokra, és csak pár hétig szűnt meg a probléma. Most már ott tartunk, hogy meg sem eszik a rágcsálók a csalétket. Sajnos a ház szigetelésébe is beköltöztek, és a tetőn minden éjszaka randalíroznak, és elég hangosak is. (Arról nem beszélve, hogy hatalmas károkat csinálnak). Édesanyám most szeretne rendelni elektromos rágcsáló irtó készüléket. Ön szerint ez hatásos lesz? Mivel a házba csak a garázson és pincén keresztül jutnak be, ezért a kérdésem a következő. Elég ha csak a garázsba használja a készüléket, vagy esetleg rendeljen egyet a ház előszobájába is? Válaszát várom, és előre is köszönöm!
Kedves Krisztina!
Sajnos nem szolgálhatok sok jó hírrel. Az elektromos riasztó nem sokat fog használni. Addig nem lesz nyugalmuk a rágcsálóktól, amíg a szomszédban ilyen állapotok uralkodnak. A rágcsálók vélhetően továbbra is át-át fognak járni.
A tetőn randalírozó rágcsáló elképzelhető, hogy nyest lesz. Ő előszeretettel keresi fel a házak padlástereit. Őket azonban nem lehet irtani. Élvebefogó csapdát kell kitenni, benne megfelelő csalétkekkel, majd a befogást követően 2-3 km-rel arrébb, valamilyen lakatlan területen szabadon kell engedni. Ilyen csapdát az interneten, és vadászboltokban lehet kapni.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Üdvözlöm!
Az én kérdésem a következő:
Nálam a gipszkarton álmennyezet és a tapasztott mennyezet közé jár be a rágcsáló! Az ultrahang áthatol a gipszkartonon? (csak egy helyiségről van szó!)
Válaszát előre is köszönöm!
Kedves István!
Az ultrahang sajnos visszaverődik a gipszkarton falról. Legutóbb láttunk egy nyilatkozatot egy 150 éves múlttal rendelkező cégtől, akik rágcsálóriasztó készülékeket gyártanak. Meglepő volt, hogy nemcsak arra hívták fel a figyelmet, mint amire mi is ebben a cikkben, de azt is mondták, hogy egy fertőzöttséget az ultrahangos rágcsálóriasztók önmagukban nem tudnak megszüntetni. Mindig használjuk más eszközöket, mint csapdák, mérgezett csalétkek. Egyetértünk! (A videó itt érhető el: http://www.monkeysee.com/play/18946-rodent-prevention-ultrasonic-protection)
Egy manchesteri egyetemen már azt is bebizonyították, hogy az egér voltaképpen nem is szereti a sajtot, csak az erős szaga vonzza, sokkal szívesebben fogyaszt magas cukortartalmú élelmiszereket, mint gyümölcs, csokoládé. Ezt csak érdekességképpen írjuk.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.