10 emberből 9 rosszul dönt! Alapozza meg döntését mielőtt egy több 10.000 forintos hibát követne el.
Ha gondot jelentenek a rágcsálók, de nem tudja pontosan, milyen megoldások segítenének Önnek a legjobban, feltétlenül olvasson tovább, és tanulmányozza át összehasonlító elemzésünket.
Most egyszer s mindenkorra megtudhatja, mivel érdemes Önnek belevágni a rágcsálók elleni harcba. Mikor érdemes rágcsálóirtásra költeni, és mikor ajánlott rágcsálóriasztó készülékek beszerzése.
Ami egyik helyen működik, nem biztos, hogy máshol is eredményt hoz. Van akinél működik az ultrahangos rágcsálóriasztó, van aki csak rosszat mond róla!
Minden, amit tudnia kell a rágcsálóriasztó készülékekről, és rágcsálóirtás csalétekállomásairól!
1.) Rágcsálóriasztó:
Kinek ideális megoldás, ki kerülje inkább el?!
Ki ne lenne oda az elektromos készülékekért, amik szinte önműködően megoldják problémáinkat? Elektromos illatosítók, automata kávéfőzők, automata mosógépek…stb. Egyszerűen Ön csak bedugja az elektromos aljzatba és magára hagyja, a többit egymaga csinálja.
Az ultrahangos rágcsálóriasztók is erre hivatottak! Hogy Ön minél kényelmesebben megoldhassa rágcsálókkal szembeni problémáját!
Vajon Önnél működni fog az ultrahangos rágcsálóriasztó?
A válasz most nem egy egyszerű „Igen” vagy „Nem” lesz. Ahhoz, hogy megfelelő döntést hozzon meg kell ismernie a rágcsálóriasztó készülékek működésének alapját, az ultrahangot.
Az ultrahang rendelkezik egy rossz tulajdonsággal! Ha ismeri a denevérek tájékozódását, akkor ez ismerős lesz Önnek.
Nagyon könnyen visszaverődik, sőt…
Az ultrahang nem megy át a falon! Minden a hang útjába kerülő akadály erősen csökkenti az ultrahang továbbterjedését. Az egérriasztó (vagy rágcsálóriasztó) által keltett ultrahang, olyan mint egy pocsolyába dobott kő által keletkezett koncentrikus körű hullámok. A kő nagyságától függően a hullámok erőssége eltérő lehet. Azonban, ha a hullámok elé akadályként a pocsolyába rakjuk a kezünket, a hullámok az adott szakaszban nem terjednek tovább.
A lakásában minden egyes fal egy-egy ilyen akadályt jelent az ultrahangok terjedésének. Ha pedig egy ultrahang még azelőtt visszaverődik, mielőtt a célpontot, a rágcsálót eléri, sajnos a riasztás hatástalan lesz.
Mikor, és mennyire működne Önnél az ultrahangos rágcsálóriasztó készülék?
1. Az ultrahangos rágcsálóriasztó készülékek megoldást adhatnak, ha egy, vagy csupán néhány légtérből álló területet szeretne levédeni a kellemetlen rágcsálóktól Viszont ahány légtér jellemzően annyi készülékre lesz szüksége. Hacsak nem egy konkrét légteret (pl: bejárati rész) szeretne levédeni vele..
2. Ha Ön egy egerektől, vagy patkányoktól fertőzött társasházban él, és egy adott területen, szobában, helyiségben állandóan megjelennek a rágcsálók, de a társasházban nem lesz átfogó irtás.
3. Az ultrahangos rágcsálóriasztó készülékek azonban nem fognak Önnek eredményt hozni, ha egy zsúfolt, több – jellemzően zárt – légtérből álló lakásból, raktárból, ingatlanból szeretné eltávolítani a rágcsálókat. Ezeket a területeket, csak több rágcsálóriasztó készülékek alkalmazásával lehet tünetmentesíteni.
Ha Ön hosszútávon gondolkodik, és képes nagyobb beruházást végezni, bízza magát az ultrahangos rágcsálóriasztó készülékekre…
Nagyon fontos tudnia, hogy az ultrahangos rágcsálóriasztók önmagukban nem képesek megszüntetni egy már meglévő fertőzöttséget. A legnevesebb rágcsálóriasztó készülékek gyártói is úgy tartják, hogy egy konkrét fertőzöttség esetén kiegészítő eljárásra is szükség van.
Hogy pontosan mire, arra szeretnénk most kitérni.
2. Rágcsálóirtás csalétek állomásokkal!
Ha az ultrahangos rágcsálóriasztót nem Önnek találták ki, vagy van jelen pillanatban konkrét rágcsáló a területen, felmerül a kérdés, mégis mi az ami megoldhatja az Ön problémáját?
Ez esetben feltétlenül szükség van a rágcsálóirtásra. Mi zárt szerelvényes mérgezett csalétek állomásokat ajánlunk.
Irtószeres csalétekállomások létesítésekor speciális zárt műanyag etetőtálcák kerülnek kihelyezésre. Ezekben irtószeres csalétkek vannak elhelyezve mégpedig úgy, hogy ahhoz csak a rágcsáló tudjon hozzáférni. Tehát nem kell attól tartania, hogy kedvenc háziállata fogyasztana a készítményből.
Amikor a rágcsáló azt mondja: „Ó, ezt már ismerem!”
A mechanikus rágcsálóirtó csapdákkal általában felmerül egy komoly gond! A rágcsálók sajnos könnyen kitanulják őket. Igen jól tanulnak más kárán, ellentétben az emberrel, így ha egy társuk csapdába esik valamitől, a többiek később azt meg sem környékezik.
Szerencsére a mérgezett csalétekállomások azonban esélyt sem adnak erre!
Ezek ugyanis szándékosan úgy lettek kiképezve, hogy fogyasztásuk után ne végezzenek rögtön a rágcsálókkal. Mivel a fogyasztás után 3-4 nap múlva hullnak el a példányok, a rágcsálók képtelenek leszek a csalétekállomásokat kiismerni.
A legtöbb gyorsan hatásba lépő csapda ezért is nem működik. A klasszikus egércsapdák, a ragacsos rágcsálócsapdák ideje tehát beáldozott.
Mikor érdemes rágcsálóirtást végezni riasztás helyett?
1. A rágcsálóirtás akkor nyújt Önnek optimális megoldást, ha a rágcsálókkal fertőzött ingatlan legalább 4-5 légtérből áll, és jellemzően zsúfoltak.
2. Ha az ingatlanban korábban sosem volt probléma a rágcsálókkal, és úgy érzi, hogy ez a mostani is csak eseti jellegű.
3. Ha az egerek átjárják az egész ingatlant, és rendszeresen tartózkodnak még a falban is, a rágcsálóirtás ez esetben biztosabb megoldást hoz.
4. Rágcsálóirtásra a riasztó mellett minden esetben szükség van, ha egy aktuális fertőzöttséget akar megszüntetni. Az ultrahangos rágcsálóriasztók ugyanis önmagukban nem képesen egy konkrét fertőzöttséget megszüntetni.
3. Élve befogó csapda:
A rágcsálóriasztók hatékonysága sok esetben kétségbe vonható. Ráadásul konkrét fertőzöttség esetén még a legnevesebb gyártók is azt javasolják, hogy legyen mellette valamilyen kiegészítő módszer, ami valljuk be nem túl biztató.
A mérgezett csalétkeket sokan nem szívesen alkalmazzák. Az állat ugyanis nem tudható, hogy hol fog elhullani. A másik pedig, hogy sokan aggódnak, hogy házi kedvencük megeszi az elhullott egeret. Bár ezek nem jelentenek veszélyt az állatra, megértjük, ha valaki emiatt nem szeretne mérget kitenni az otthonába.
Ez esetben ajánljuk a 3. opciót. Az élve befogó csapdákat. Ennek nagyon egyszerű a működési mechanizmusa. A csapdába csak be tud menni a rágcsáló, ki abból már nem tud jönni. A kihelyezett élve befogó csapdákkal a területen randalírozó egerek összegyűjthetőek.
A sorsa pedig önre van bízva. Tehet a csapdába mérget is, amit ott fognak elfogyasztani, és ott is fognak elpusztulni, de választhatja azt is, hogy az egereket egy erdőbe kiengedi.
Az élve befogó csapda esetében az a legfontosabb, hogy legyen miért a rágcsálónak a csapdába bemenni. Ehhez nagyon jó csalétek kell. A mogyoróvaj szokott a legjobb hatásfokkal működni.
Mikor érdemes élve befogót kitenni?
Ha egy lakásban van a probléma, és nem szeretne úgy mérget kitenni, hogy az állat bárhol elpusztulhat a lakásban, akkor ezt a megoldást tudjuk javasolni.
Ha fél a méreg felhasználásától, de az ultrahangos riasztók önnél nem váltak be, akkor az élve befogó csapdát tudjuk javasolni.
Tisztelt Abatox!
viszonylag bonyolult alapterületű pincehelyiségben, körben gipszkartonozott falak között található egy edzőterem. Már a felújításkor találtunk patkányra utaló jeleket (rágásnyomok, fészek), de akkor nem találkoztunk velük. Kb egy hónapja üzemel a terem, és sajnos néha hallani a motozást a hangos zene ellenére. A gipszkarton mögött feltehetőleg vannak be-nem-tömött nyílások, ahol szabadon mászkálhatnak a kártevők.
Kérdésem, hogy milyen megoldást javasol a rágcsálók irtására-távoltartására:
Köszönettel:
Kovács Zoltán
Üdvözlöm!
Könnyűszerkezetes házban az elektromágneses rágcsálóírtó hatásos-e? Azt már tudom hogy az ultrahangos riasztó semmit sem ér. Várom válaszát
Üdvözlöm! Nemrég vásároltunk egy több éve nem használt nyaralót. A felújítási munkák során kiderült, hogy a beépített tetőtérben éve óta rendszeres vendégek a pelék a gipszkarton borítás mögött. Lebontottuk az összes kartont, és az összes szigetelést (nem részletezném, hogy milyen higiéniai állapotban volt mind) valamint az eresz alatt végigfutó lambéria egy részét is (mivel több helyen át volt rágva, ezt feltételeztük elsődleges bejáratnak). Ehhez a lambériához most dróthálót építünk épp be, valamint a kémény tetejét is behálóztuk. Feltételeztük, hogy ekkora felfordulás közben kimenekül mind, aki még maradt. Tévedtünk. Jelen pillanatban minimum 2-3 db futkos éjszakánként a cseréptartó léc és a tetőfólia között. Nem ijednek meg se a hangtól se a fénytől, nem tudjuk se megfogni se kiterelni őket. A karton mögött találtunk 3 hangszórós beépített uh-os riasztót, és többféle méreg maradványokat, következésképp ezek is hasztalanok. Az élvefogó csapdát le se sz@rják. Eddig hetet fogtak meg élve a nálunk dolgozó munkások és még vagy 12 tetemet találtunk. Iszonyat anyagi károkat okoztak már eddig is, de ha 100%-ra akarnék menni, most szedethetném le a tetőfóliát meg a cserepeket is még. Már teljesen kétségbe vagyunk esve, nem lehet úgy aludni napi szinten, hogy vmi rágja a falat egész este. Bármilyen ötletre/segítségre nyitott vagyok mind a jelenlegi (fólián futkosó min. 2-3 db) mind a hosszú távú megoldást illetően! Előre is köszönöm a választ!
Szeretném megkérdezni, hogy a siklók elriasztása esetében hatásos-e az ultrahangos riasztó.A telek végében erdős rész van, a szomszédokban pedig elhanyagolt területek.
A kertben eddig is láttam néha siklókat, de most már egyre beljebb merészkednek és a fa tároló helyiségben napi gyakorisággal látom őket. Milyen megoldással lehetne elriasztani őket?
Köszönöm!
Kedves Csilla!
Egy másik cikkünkben adunk erre pár tippet. Érdemes átolvasni: https://www.abatox.hu/rovarirtas-cikkek/siklo-van-a-pinceben-mit-tegyek
Az ultrahangos riasztó nem fog működni.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
Tisztelt Abatox!
Nem kérdés, inkább vélemény:
Mivel erdő, mező, legelő a szomszédom, sok bajom van az egerekkel. Méreggel igyekeztem védekezni, de a sok ragadozó madár és róka miatt -nehogy megfertőzzem- inkább ultrahangos riasztót vettem. A hullámok útjában semmi nincs, 10 cm-re tettem a bejáratuknál elhelyezett ételtől, de simán, jó étvággyal csemegéznek! Semmit nem ér!!!!
[…] hagynak maguk után. Azért, hogy a kellemes napsütés helyett, ne az egerek nyomait kelljen eltakarítani, a rágcsálóirtás azonnal meg kell történjen, amint az első példányt […]
[…] a rágcsálók távol tartására, ha elpusztításuk helyett elriasztjuk őket. Ehhez ma már kaphatók ultrahangos rágcsálóriasztók, elektromos rágcsálóriasztók, melyek olyan hangokat bocsátanak ki, amelyeket ezek az állatok […]
[…] lenne mindegyikük jellegzetességét egyenként leírni. Lássuk inkább hogyan is működik egy átlagnak megfelelő elektromos egérriasztó! Mint tudjuk, élhetünk akár városban vagy vidéken, kénytelen-kelletlen osztozunk az […]
[…] Térségünkben a két leggyakrabban előforduló rágcsálófaj a vándorpatkány és a házi egér. Mivel mindkét faj szorosan kötődik az emberi civilizációkhoz, és élőhelyeiket emberek környezetében találják meg, így elkerülhetetlen az időszakos, szükség esetén pedig a rendszeres rágcsálóirtás. […]
[…] megfelelő humánus eszköz az elektromos egérriasztó, amelyeknek érdemes megismerni a működési alapelvét ahhoz, hogy el tudja dönteni, hatásos […]
[…] Sokszor történik meg az, hogy különböző rágcsálók bekerülnek valahogy a lakásba, főleg faluhelyen, illetve kertes házaknál gyakoribb ez a jelenség. Természetesen, ilyenkor a rágcsálóirtás sürgős és elengedhetetlen. […]
[…] a távoltartásukra, de a körülményektől függően, néha hatásosak, néha pedig nem. Az ultrahangos rágcsálóriasztó a legmodernebb eszközök közé tartozik, amivel védekezhetünk a kártékony állatok ellen. De ez is csak egyes esetekben […]
Tisztelt Abatox Kft.!
Nekünk is gipszkarton álmennyezet van, de azon 30 cm vastag gyapotszigetelés van. Ez alatt lehetnek az egerek, onnan hallani a kapirgálást, de mindig más helységben.
Mi lehet erre a megoldás?
Köszönöm szépen
Ari
Nálunk a vakolatot szedi le valamilyen állat egészen a tégláig előszőr a nyárikonyhában vettem észre egyre magasabban már egy méter is megvan kőrben a falon. A főldön meg a törmelék. Tettem ki rágcsálóirtó pépet lyukat rág rajta és elfogy előbb utóbb. De mostanába a padlásra is felment a kéményről is leszedte a vakolatot és időnként randalirozást hallatszik a padlásról. Az antennakábelt és a gerendákat még nem bántotta, viszont a nyárikonyhában az egyik kaktuszom felét lerágta, de nem ette meg mellette hevertek a darabkái. Ujabban a rágcsálóirtó pépet egy az egyben elviszi. Teganap a padláson két helyre tettem 12, 12 tasakot és ma délben egydarab sem volt ott. Nyomokat, semilyen ürüléket nem találtam. A menyezetünk falambéria azon van valami szigetelőanyag és azon vannak a deszkák és a két fafödém közt motoszkálnak néha zajosabbak ott jól megtudnak bújni félek, hogy lejönnek majd a lakásba. A fenti levelek alapján az ultrahangos riasztó sem lenne megoldás. Mégis kérem tudnának valamilyen tanácsot adni mit tegyek? Mert ugy érzem, hogy nem kiírtom, hanem etetem őket..
Patkány ellen küzdök ! Milyen időnkènt kell ki adni a mèrget nekik ? Nyitott ajto nyilások vannak a házba ha veszek ultrahangos riasztót az vèdi a 3 helysèget? Válaszát mi hamarabb várom köszönöm
Kedves Robi!
Az ultrahangos riasztó biztosan nem fog védelmet adni. Ezek működése tudományosan nem megalapozott, ráadásul a gyártók is azt mondják, hogy konkrét fertőzöttség esetén az ultrahangos riasztó mellé mérget is ki kell helyezni. A mérget a fogyás függvényében kell pótolni, egyébként 3-6 havonta érdemes cserélni.
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
[…] lendületes élet van, ott is gyakran előfordulnak különböző kártékony állatkák. Az elektromos rágcsálóriasztó kíméletes megoldás a rágcsálók távol […]
Tisztelt Abatox!
A gipszkarton mennyezet fölé családi házban befészkelte magát valami. Szinte minden helységben hallani az emeleten, egyszer itt egyszer ott. Kaparászik, serceg.
Erre önök tudnak helyszíni kiszállással megoldást nyújtani? ( felmérni, írtani, elhelyezni a csapdát, írtószert stb? Budapesti ingatlanról lenne szó)
Köszönettel
Kedves Zsófia!
Önnel beszéltünk erről a kérdésről múlthét végén? Sikerült megnézni a padlást?
Üdvözlettel:
Abatox Kft.
[…] módszerek, amelyek néha hatékonyak, máskor kevésbé. Az ultrahangos rágcsálóriasztó sokak által kedvelt termék, mert rengeteg esetben bevált módszernek bizonyult. Azonban tudni kell, hogy az […]
Kedves Abatox!
A kocsim egy fedett helységben állt 1 hétig / tégla épület nyitott ajtóval / a problémám az ,hogy mai nap használatba vettem és sajnos ahogy kinyitottam a kocsi ajtót az egér szag csapot meg.Esetleg van rá valami amivel kitudnám űzni a kocsimból őket??!
Előre is köszönöm szépen.
Űdvözlöm!
Szeretném meg tudni, hogy udvarban mivel tudnám ki irtani a rágcsálokat (egér, patkány).. Méregel nem merem mert kutya meg fogja őket ,….. Hogy esetleg kinti konektorba használható e az elektromos riasztó ! Válaszát előre is köszönöm
[…] az állományuk és ilyenkor igen komoly károkat okozhatnak a gazdaságokban. Ilyen esetekben a rágcsálóirtás lehet az egyetlen megoldás erre a […]
[…] Ugyanakkor nem csak a mezőgazdaságban, hanem a háztáji termelésben is érezhető kártevő hatásuk: a ház körül, konyhakertekben megtermelt termények is veszélyben vannak tőlük, a gazdák legnagyobb bosszúságára. Éppen emiatt elengedhetetlen a gazdálkodók részéről végzett folyamatos rágcsálóirtás, akár saját magunk által kihelyezett mérgekkel és csapdákkal, akár rágcsálóirtó cégektől megrendelt szakszerű rágcsálóirtással. […]
Kedves Abatox!
Semmi gondom a méreggel történő rágcsáló írtással, az azonban biztos, hogy ha a háziállat (macska) megeszi a már mérgezett egeret, akkor elpusztulhat. Nekünk sajnos már pusztult el így egy kedves kis kandúrunk, amikor valaki a szomszédban mérget rakott ki. Én legközelebb csak akkor teszek ki mérget, ha addig (+3nap) el tudom zárni a macskát.
x!Tisztelt ABATOX!A házpadlásunk padlós és agyagos,döngölt.Aplafon gipszkarton.Sanos egyáltalán nem látni hol jöttek le a gipszkarton és a plafon közé.Már ismét lejött egy az éjjel a szobába.Hallottam!!A szekrényünk áthidalós.Valahol 2cm rés is van a szekrény és a plafon közt.Tuti ott rágott le,de mi ezt nem látjuk,csak halljuk.A téli egeret meg fogtuk méreggel.Állandóan van fent méreg.Találunk is tetemet,de kiirtani nem sikerült őket.Pedig nincsen fent takarmány,csak a gyerekek kinőtt ruhái,játékai.Mit tanácsol ha nem férünk hozzá a problémás réshez???
Kedves Abatox!
Érdeklődni szeretnék, hogy ha az ember az irtás mellett dönt, akkor az egerek tetemei a falakban, a padláson és itt-ott fog heverni a házban, lakásban? Nem káros ez?
Üdv: Jeti