Az ágyi poloska csípés tünetei>>
– Komplett összefoglaló a rovarról, rengeteg infóval
– Mit ne tegyen, ha ágyi poloskája van
A csípésére nagyon jellemző, hogy este keletkezik, és a csípés okozta viszkető érzés reggelre jön elő. Az ágyi poloska jellemzően a fedetlen, puha testfelületet csípi. Gyakori jelenség, hogy a hölgyeket a puhább, szőrzetmentes bőrfelületük miatt jobban csípik, mint a férfiakat. A csípésre sokan allergiásak, így szúnyogcsípés szerű duzzanat is kialakulhat, amire jellemző a napokig, akár egy hétig is tartó viszkető érzés.”;
$bolha_info = „Az ismeretlen eredetű csípések okozója nagy valószínűséggel a bolha. Ez az állat a második leggyakoribb olyan élősködő, mely kimondottan emberi vérrel táplálkozik, és lakáson belül előfordulhat. A bolha nem feltétlen köthető egyébként háziállathoz, így előfordulhat akkor is a lakásban, ha önnek se kutyája, se cicája.
A bolhacsípés erősen viszkető irritációt okoz, és nagyon jellemző rájuk, hogy az alsó végtagon kívül más testrészen nem is találkozni máshol a csípéssel. Rendszerint boka környékén szív vért, de előfordulhatnak a combon is.
Ahol érdemes folytatni az olvasást:
– A bolhacsípés kezelése, veszélyei
– Bolha a lakásban – összefoglaló a rovar
– Bolhairtás házilag (ha van otthon kutya,cica)
„;
$pok_info = „A válaszok nagy valószínűséggel pókcsípésre utalnak. A pók ritkán ‘csíp’, jellemzően inkább csak védekezésképpen teszi, így ez nem is rendszeres. Az elvétve talált 1-2 csípés okozója lehet a pók, de fontos azért megjegyezni, hogy ez igen ritka.
A pókcsípésre igen jellemző a kettős csípésnyom. A pók kettős csáprágója miatt a csípés helyén egymáshoz közel két apró szúrásnyom található, mely egyértelműen beazonosítja a rovarcsípést. A csáprágóban található méreg-koktél szervezetbe kerülése miatt alakulhat ki a csípés helyén duzzanat, gyulladás, égő érzés.
A pókcsípés persze sokkal csúnyábban is kinézhet, szerencsére Magyarországon csekély számban fordulnak elő mérges pókok, ám ők is inkább védekezésképp csíphetnek embert. Elvétve találhatunk 1-2 csípésnyomot, persze szélsőséges esetben akár több is lehet, ilyenkor azonban már a pók jelenléte is egyértelmű.
Egyébként számtalan olyan rovar van még, ami 1-2 alkalommal megcsípheti/megharaphatja az embert. Címeres poloskafélék szúró/szívó szárszervükkel alkalom adták csíphetnek, de volt már esetünk, amikor múzeumbogár okozott 1-2 maró foltot az emberen. Ha talált a lakásban bármely ismeretlen rovart, küldjön róla fényképet nekünk.”;
$ruhatetu_info = „A ruhatetű egy emberen élő obligát ektoparazita. Kizárólag emberi vérrel táplálkozik. Mára már ritkábban fordul elő, ezért első körben azt javasoljuk, hogy nézze át a válaszokat, mert lehet, hogy egy bizonytalanul bepipált válasz miatt jutott a teszt erre a következtetésre.
A ruhatetű élete szinte teljes részét a ruházat belső részén tölti. Csak a vérszíváskor mászik át a testre. A rossz higiéniás viszonyokhoz köthető, gyakori probléma a hajléktalanoknál, akik bár vihetik tömegközlekedésre, de érintkezés nélkül nehezen terjed át másik emberre. Ráadásul a rendszeres mosás miatt egy ápolt lakásban nem tud elterjedni.
A válaszai ellenére, és nem tartom valószínűnek a ruhatetűt, bár más vérszívó, csípést okozó rovart nem találtunk. Érdemes lehet tovább menni, és megnézni, hogy a viszkető foltokat nem-e más bőrirritáció (tusfürdő,mosópor) okozza.
A ruhatetű szezámmag nagyságú világos, vérrel megszívva vörösesbarna színű rovar. Kifordított ruhák varrása mentén lehet felfedezni. De mint említettük korábban, nagyon ritka jelenség.”;
$szunyog_info = „A válaszai alapján a szúnyogra utalnak leginkább ezek a körülmények. De könnyen lehet, hogy nem erről van szó. Érdemes lehet újra kitöltenie a tesztet, mert lehet, hogy egy bizonytalanul bejelölt válasz miatt jutott a teszt erre az eredményre.
Egyébként, mint említettük korábban kevés olyan rovar van Magyarországon, mely az embert – védekezést leszámítva – csípheti. A szúnyogon túl, még ott van a bolha, kullancs, ágyi poloska, ruhatetű, galambóvantag, tyúkatka. A védekezésből származó csípések azonban nem rendszeresek, így a pók, darázs, méh, pókszázlábúak ritkán jöhetnek számításba.”;
$valaszok = $_POST[„q1”].$_POST[„q2”].$_POST[„q3”].$_POST[„q4”].$_POST[„q5”];
$valaszoktomb = explode(‘,’, $valaszok);
$elofordulasok = array_count_values($valaszoktomb);
arsort($elofordulasok);
$leggyakoribb_elem = array_search(max($elofordulasok), $elofordulasok);
$arrayKeys = array_keys($elofordulasok);
$masodik = $arrayKeys[1];
$kiegeszites = „
A teszteredmény szerint a második legvalószínűbb tettes a „.$masodik.”. Érdemes lehet erről is továbbolvasni.”;
print „
A tettes: „.$leggyakoribb_elem.”
„;
switch ($leggyakoribb_elem) {
case „ágyi poloska”:
echo $poloska_info;
break;
case „bolha”:
echo $bolha_info;
break;
case „szúnyog”:
echo $szunyog_info;
break;
case „pók”:
echo $pok_info;
echo $kiegeszites;
break;
case „ruhatetű”:
echo $ruhatetu_info;
echo $kiegeszites;
break;
default:
echo „A teszten adott válaszai alapján a tettes „.$leggyakoribb_elem.”, de szinte bármely szívó/szúr szervel, erősebb rágószervvel rendelkező rovar lehet. Alapvetően nem kell tartani komolyabb dolgoktól, de érdemes figyelni tovább, mert ha rendszeresebbé válnak a csípések, akkor már ágyi poloska, bolha is szóba kerülhet.
Egyébként számtalan olyan rovar van még, ami 1-2 alkalommal megcsípheti/megharaphatja az embert. Címeres poloskafélék szúró/szívó szárszervükkel alkalom adták csíphetnek, de volt már esetünk, amikor múzeumbogár okozott 1-2 maró foltot az emberen. Ha talált a lakásban bármely ismeretlen rovart, küldjön róla fényképet nekünk.”;
}
?>