A kerék bár több ezer éves, és alapvetően egy egyszerű szerkezet, de mégis hatékony és meghatározó a közlekedésben. Néha az egyszerű dolgok is jól tudnak működni. Ez az élve fogó egércsapda is ilyen. Egy alapvetően egyszerű mechanikájú szerkezet. Az egér be tud menni, de ki már nem tud jönni a csapóajtó miatt.
Mikor javasoljuk az élve fogó egércsapdát?
– Nyitott élelmiszer mellett kell irtani: Élelmiszer mellett mérget kitenni azoknak, akik üzletvitel szintjén foglalkoznak élelmiszerrel jogszabály szerint tilos, egyéb esetekben nem javasolt. A nyitott élelmiszerbe ugyanis az egér szájáról, bajuszáról, lábáról méreg kerülhet az élelmiszerbe, nem beszélve arról, hogy a véralvadásgátlóktól 3-4 után hullanak el az egerek, addig is ürülékükkel, vizeletükkel tovább fertőzve a területet. Számukra ilyenkor az élve fogó egércsapda egy jó választás lehet.
– Állatbarátoknak: Az élve fogó csapda megoldás állatbarátoknak is. A befogott egeret lakott területen kívül szabadon lehet engedni. Az élve fogó csapda természetesen méreggel is kombinálható, ha valaki úgy döntene, hogy a befogott állatot szeretné ártalmatlanítani.
– Méreg-kerülőknek: Bár zárt szerelvényekkel jól elzárhatóak a mérgek az állatok, gyermekek elől, érthető, ha valaki ettől függetlenül elzárkózik azok használatától. Ilyen esetekben bátran ajánljuk az élve fogó csapdát.
Milyen előnye van az élve fogó egércsapdának?
– Újra felhasználható: Egyszerű mechanikus billenő szerkezete, és műanyag teste végett az egér élve fogó egércsapda nagyon sokszor újra felhasználható
– Kombinálható: Az élve fogó egércsapdába elhelyezhető méreg, ragasztólap, nyaktiló, ha valaki szeretné a befogott egeret teljesen ártalmatlanítani, de állatbarátok akár választhatják a lakot területtől távolabb történő szabadon engedésüket is.
– Kulccsal zárható egércsapda: Nem fognak az egerek kiszökni, nem fog véletlenül felnyílni, mert a kulcsos szerkezet erre nem ad lehetőséget.
– Gyorsabb, mint a méreg: Megfelelő csalétekkel az élve fogó egér csapda sokkal gyorsabb mint a méreg. Az egérméregnél az egérnek ugyanúgy időt kell adni, hogy felkeresse azt a szerelvényt, amiben a méreg van. Ez persze igaz az élve fogóra is. Ez csalétektől függően mindkét esetben néhány napon belül be szokott következni. De míg az élve fogó csapdánál az egér a csapdában marad, és nem fogja tovább rettegésben tartani a területet, a mérget fogyasztott egér még napokig járhatja a területet, amíg a véralvadásgátló miatt végül el nem pusztul.
Az élve fogó egércsapdát elsősorban akkor ajánljuk, ha nyitott élelmiszer mellett kell védekezni az egerektől, illetve úgy szeretnénk ártalmatlanítani az egereket, hogy nem akarják megvárni a méreg fogyasztást követő 3-5 napos behatási idejét, és ennél gyorsabban szeretnénk az egereket elfogni.
Mit ajánlunk még:
– Legyen gyorsan VÉGE: Ebben az esetben javasoljuk az élve fogó egércsapdát, és a csapdában méreg, vagy nyaktilós rendszer integrálását. Ezek külön beszerezhetőek.
– Legyen gyorsan, BARÁTSÁGOSAN vége: Ebben az esetben az élve fogón kívül maximum egy jó csalétket javaslunk, mint mogyorókrém.
Hány darabra van szüksége?
Egy élelmiszert kereső, épületbe bejutott riadt egér nagyobb területet is bejárhat, mint amikor nyugodt körülmények között megtelepedett valahol. Egy több helyiséges ingatlanban 1 élve fogóval nehéz befogni. Javasoljuk, hogy minden helyiségbe kerüljön ki 1 élvefogó, 15-20 m2-es helyiségnél nagyobb terület esetén akár több is. Minden további 15-30 m2 után 1 darab. PL: 110 m2 ingatlan 40 m2-es amerikai konyhás nappalijába érdemes 2 élve fogót kitenni.
Az élvefogó egércsapda mérget, ragacslapot, nyaktilót nem tartalmaz. Az külön megvásárolható.
(Minden rendelés mellé teszünk legalább 1 kulcsot ajándékba, ha az valamelyik kulccsal nyitható szerelvényt tartalmazza. Amennyiben az ajándék kulcson kívül több kulcsra is szüksége van, külön kell megvásárolni. A kulcs univerzális, nem szükséges minden ládához külön vásárolni. Nyitó kulcsot itt találja.)